آموزشی, جدیدترین اخبار

نکاتی برای خرید کاغذ دیواری

نور یکی از مهم‌ترین عواملی است که هنگام انتخاب کاغذ دیواری باید در نظر بگیرید. کاغذ دیواری مات با رنگ روشن انتخابی ایده‌آل‌ برای اتاقی است که در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار دارد. اگر انتخاب شما مات نباشد؛ انعکاس نور شما را اذیت خواهد کرد. علاوه بر این، انعکاس شدید نور باعث می‌شود که زیبایی طرح روی کاغذ دیواری به گونه‌ای که باید دیده شود به چشم نیاید. اما برای یک فضای تاریک بهتر است از رنگ‌های شاد استفاده کنید تا توجه بیننده را از تاریکی فضا به سمت حس‌ و حال کاغذ دیواری سوق دهد.

اغلب افراد برای فضاهایی مانند سرویس بهداشتی که در معرض تابش نور طبیعی نیستند؛ از رنگ سفید استفاده می‌کنند. اما اگر شما به دنبال خلق محیطی جذاب‌تر هستید؛  از مواردی با پس‌زمینه رنگ‌های آرام و روشن مانند کرم و سفید یا رنگ‌های تیره‌تر مثل آبی تیره، بنفش و مشکی استفاده کنید. انتخاب این پس‌ زمینه‌های خنثی سبب برجسته شدن طرح کاغذ دیواری می‌شود.

رنگ‌ها با مفاهیم روانشناختی مختلف، فضاهایی متفاوت خلق می‌کنند. هنگام انتخاب رنگ باید به کاربرد محیط توجه کنید. به عنوان مثال برای پذیرایی بهتر است از یک پالت رنگی روشن و شاد استفاده کنید یا برای یک آشپزخانه شلوغ استفاده از رنگ‌های بژ و کرم ارجحیت دارد تا محیطی متعادل ایجاد کند. برای یک فضای تجاری مانند رستوران، پالت رنگی غیرمعمول با طرح خاص توصیه می‌شود مانند رنگ‌های سبز، قرمز، زرد و نارنجی که به نوعی یادآور یک سالاد لذیذ است.
اغلب افراد هنگام انتخاب کاغذ دیواری، ارتفاع سقف را نادیده می‌گیرند؛ در حالیکه اهمیت بسزایی در خلق فضای ایده‌آل دارد. اگر ارتفاع سقف کم باشد؛ محیط کوچک دیده می‌شود. در چنین فضایی استفاده از رنگ‌های روشن با طرح خلوت یا مواردی با پس‌ زمینه تیره اما طرح شاد و برجسته کمک می‌کند تا محیط را بزرگ‌تر نشان دهید. اما در فضاهایی که سقف بلندی دارند بهتر است از طرح‌های عمودی مانند درختان بلند استفاده کنید تا محیطی منحصر به فرد خلق کنید. در واقع در چنین محیطی، فضایی بزرگ در اختیار دارید که به شما اجازه می‌دهد از طرح‌های جذاب و نسبتاً زیادی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *